Budownictwo- by żyło się lepiej. | budowa | e-blogi.pl
Blog budowa
Budownictwo- by żyło się lepiej. 2015-03-12

By żyło się lepiej...szczerze mówiąc nawet nie pamiętam hasłem której partii politycznej było to zdanie. 


Budownictwu właśnie przyświeca taki cel. Lepiej, wygodniej i ładniej. Jak dla mnie nieważne są doniesienia o przetargach, o opóźnieniach w terminach. Cieszę się, ze mogę obserwować zmiany na lepsze, które od kilku lat nabrały na mocy.
autostradyNarzekamy, że drogi się budują i tyle przez to problemów, objazdów. Potem kiedy podróż z Wrocławia do Warszawy skraca się o dwie godziny już nie pamiętamy naszego narzekania.Nikt nie pomyśli w trakcie modernizacji, że to po to by było lepiej. Potem powinno nam być głupio! Nie ma autostrad źle- są - nawet nie przyjdzie do głowy pochwalić. Pewnie zrobiły się same...


Galerie, hipermarkety, fabryki- są nie tylko miejscem, w którym wiele osób znalazło pracę ale przedewszystkim są motorem napędowym gospodarki.


Parki, place, których wygląd przypominał zdjęcia z lat 70 i 80, rynki miast o wspaniałej architekturze która długo straszyła zaniedbana- nabierają blasku. Nowe budynki które są wznoszone to już nie tylko kościoły (bo był moment, że jedynymi nowymi budynkami były właśnie świątynie). Zmiany cieszą. Jestem związany ze Świdnicą i miasto to jest doskonałym przykładem na rozsądne gospodarowanie środkami w ramach ulepszania przestrzeni publicznej. Możecie więcej przeczytać o tym na stronie:http://um.swidnica.pl/pages/posts/kolejne-miliony-na-rewitalizacje-swidnicy-775.php
 Poniżej na zdjęciu rynek w Świdnicy- przykład dbałości o zabytkowa architekturę.
Rynek w ŚwidnicyOraz świeży powiew- otwarta dwa lata temu Galeria Świdnicka, poniżej.Galeria świdnicka


Zapraszam na blog dotyczący budownictwa i architektury.Nie będzie on w tonie narzekającym. Chcę pokazać, że branża budowlana w Polsce jest na wysokim poziomie i mamy z czego być dumni.


Patryk Michalak


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]