budowa | e-blogi.pl
Blog budowa
Patryk, parę słów o mnie. 2015-03-23

Witam serdecznie, zaczyna się nowy tydzień. Na rozgrzewkę napiszę kilka słów o sobie. Patryk Michalak, lat 37. Wykształcenie- Technikum Budowlane, Politechnika Wrocławska na wydziale Budownictwa Lądowego. Obecnie kierownik firmy budowlanej. Aktualne realizacje- dwa domy jednorodzinne pod Świdnicą, budowa chodników z funduszu gminy dla małej miejscowości pod Wałbrzychem.
Tyle jeśli chodzi o sprawy zawodowe. Prywatnie mieszkaniec pod świdnickiej miejscowości. Właściciel wybudowanego pod własnym nadzorem domu o powierzchni 160 metrów kwadratowych. Na tyle niedawno, że jeszcze nie wszędzie trawa pokryła goła ziemię. Wszelkie prace, które należały do mnie wykonałem. Teraz role wykończeniowca przejęła żona- Edyta. Ma niesamowitą zdolność tworzenia i aranżacji pięknych wnętrz. Wcześniej pięknie urządziła mieszkanie, w którym spędziliśmy 10 lat, teraz pole do popisu ma większe. Mamy dwie córki, bliźniaczki, Anetkę i Natalię w wieku 8 lat. Ich ścisła bliźniacza więź po wybudowaniu domu znowu rozluźnia się- mają teraz własne pokoje i mogą tym bardziej akcentować swoja niezależność.Jesteśmy wesoła rodziną, uwielbiamy podróże. Jeśli nie dalekie wakacyjne, to często weekendy kończą się wyjazdami w celu poznania piękna naszego kraju. Zabieramy wtedy także rowery, które są wspólną rodzinną pasją.


Nowe wieżowce dla Wrocławia. 2015-03-15

Witam serdecznie, ledwie pochwaliłem szybki rozwój nowych inwestycji na Dolnym Śląsku a już znalazłem informację o kolejnych planach, które dadzą stolicy naszego województwa dwa nowe wieżowce.


dwa wieżowce ul Sikorskiegopowyżej wizualizacja inwestoraPowstaną one w centrum Wrocławia przy ulicy Sikorskiego nad Odrą. Planowana jest wysokość 61,3 metra i 59,7 metra. Do Sky Tower który liczy sobie 212 metrów odrobinę im brakuje ale i tak zaliczą się do dziesiątki najwyższych budynków Wrocławia. Wyższy z dwóch zdoła „prześcignąć” budynek Odra Tower również znajdujący się przy ulicy Sikorskiego.


sky towerpowyżej Sky Tower, dolne zdjęcie- Odra Towerodra tower


Projekt obu budynków to dzieło biura projektowego AP Szczepaniak. Wstępny termin zakończenia realizacji to 2017 rok. Okolica ulicy Sikorskiego od jakiegoś czasu intensywnie się zmienia. Wyburzono stare kamienice przy zabytkowym Spichlerzu, powstał budynek Cuprum 2(zdjęcie na dole), (Cuprum 1 nadal istnieje, mimo że w planach było jego wyburzenie).


cuprum novum


Patryk Michalak


Budownictwo- by żyło się lepiej. 2015-03-12

By żyło się lepiej...szczerze mówiąc nawet nie pamiętam hasłem której partii politycznej było to zdanie. 


Budownictwu właśnie przyświeca taki cel. Lepiej, wygodniej i ładniej. Jak dla mnie nieważne są doniesienia o przetargach, o opóźnieniach w terminach. Cieszę się, ze mogę obserwować zmiany na lepsze, które od kilku lat nabrały na mocy.
autostradyNarzekamy, że drogi się budują i tyle przez to problemów, objazdów. Potem kiedy podróż z Wrocławia do Warszawy skraca się o dwie godziny już nie pamiętamy naszego narzekania.Nikt nie pomyśli w trakcie modernizacji, że to po to by było lepiej. Potem powinno nam być głupio! Nie ma autostrad źle- są - nawet nie przyjdzie do głowy pochwalić. Pewnie zrobiły się same...


Galerie, hipermarkety, fabryki- są nie tylko miejscem, w którym wiele osób znalazło pracę ale przedewszystkim są motorem napędowym gospodarki.


Parki, place, których wygląd przypominał zdjęcia z lat 70 i 80, rynki miast o wspaniałej architekturze która długo straszyła zaniedbana- nabierają blasku. Nowe budynki które są wznoszone to już nie tylko kościoły (bo był moment, że jedynymi nowymi budynkami były właśnie świątynie). Zmiany cieszą. Jestem związany ze Świdnicą i miasto to jest doskonałym przykładem na rozsądne gospodarowanie środkami w ramach ulepszania przestrzeni publicznej. Możecie więcej przeczytać o tym na stronie:http://um.swidnica.pl/pages/posts/kolejne-miliony-na-rewitalizacje-swidnicy-775.php
 Poniżej na zdjęciu rynek w Świdnicy- przykład dbałości o zabytkowa architekturę.
Rynek w ŚwidnicyOraz świeży powiew- otwarta dwa lata temu Galeria Świdnicka, poniżej.Galeria świdnicka


Zapraszam na blog dotyczący budownictwa i architektury.Nie będzie on w tonie narzekającym. Chcę pokazać, że branża budowlana w Polsce jest na wysokim poziomie i mamy z czego być dumni.


Patryk Michalak


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]